1) Melahat'ın gönlünü kaptırdığı genç kimdir? (Gazoz Ağacı)
2) "Gecenin geç saatinde Abdülmuttalip Bey, bungun, nemli bir sıcağın etkisiyle uyandı." cümlesinde geçen "bungun" sözcüğünün anlamı aşağıdakilerden hangisi olamaz?
3) "Nerdeyse bir yağmur boşanacak, caddeyi, evlerin, dükkânların yüzlerini yıkayacak." cümlesinde hangi söz sanatı vardır? (İki K
4) Melahat'ın kaçtığı terzi çırağı kaç yaşlarındadır? (Gazoz Ağacı)
5) "Saatler, insana her zaman güzel şeyleri anımsatmıyor sevgilim. Şimdi de kalkmış kadrandaki sayılardan biri fena fena bakıyor yüzüme. Hangisi olduğunu iyice seçemiyorum ama, içimin bir tuhaf olduğunu, başımın döndüğünü duyuyorum. Bir gün d, bir günün bir saatinde öleceksiniz."
 Yukarıdaki parçayla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? (Saatler)
6) "Bizim Olan Sokaklar" adlı öyküde 'Bahislerimizin en bitmezi, en tatlısı, en vazgeçilmezi olan yorumlar!' diyen iki arkadaşın üzerinde konuştukları konu nedir?
7) "Biliyorum, yazmamak vardı bu öyküyü, yazmamak vardı ya edemedim." diyen bir yazardan aşağıdakilerden hangisini söylemesi beklenemez? (Çekirdek)
8) "Kadın da hareketsiz, yarı korkulu, yarı kendine güvenen bir edayla, alaturka şarkının diliyle cevap verdi." Bu cümledeki cümledeki "dil" sözcüğünün anlam özelliği hangisinde doğru verilmiştir?
9) Söz konusu apartmanda kaç daire vardır? (Bir Sabah Bir Apartmanda)
10) Sezai Beyefendi nasıl bir insandır? (Sezai Beyefendi)
11) "Şehrin, bir günün nihayetinde istihsal ettiği malları vapurlara yüklerler." cümlesinde geçen "istihsal" sözcüğünün anlamı nedir?
12) Gazoz Ağacı adlı öykünün baş kahramanı kimdir?
13) Aşağıdakilerden hangisi "Gazoz Ağacı" adlı hikâyede ele alınan konulardan biri değildir?
14) Benim için eşyada duygu aramak, önüne geçilmez bir alışkanlıktı o zaman.diyen biriyle ilgili olarak aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz? (Büyükannenin Ölüm
15) Melahat ile yaşarken yeniden mahelledeki kahveye gitmeye başlayan Saim'i, bir gece evde bekleyen sürpriz nedir? (Gazoz Ağacı)
16) "Öyle! Yatmalı artık! Bugünün de üstüne bir sünger çekmeli!" cümlesindeki "sünger çekmek" deyiminin anlamı nedir? (Oğul)
17) Hüseyin Feyzullah'ın okul döneminde boş zamanlarını geçirdiği, gezdiği yer neresidir? (Hüseyin Feyzullah'ın Evlenmesi)
18) Oteldeki kapıcının adı nedir? (Yaralı Hayvan)
19) Yazarın hangi yakını yeni taşındıkları evde ölür? (Ev ve Ölü)
20) "Sabahın ilk kargası gelip tahtaboşun sundurmasına konmuştu bile." cümlesinde geçen "tahtaboş" sözcüğünün anlamı nedir? (Hüseyin Feyzullah'ın Evlenmesi)
21) Öyküdeki en ilginç vav harfi nasıl çizilir? (Vav'lar)
22) "Benim için tatsız bir sabahtı." cümlesinde hangi anlam olayına başvurulmuştur? (Çekirdek)
23) Yazar "Ev ve Ölü" öyküsünde kaçıncı sınıf öğrencisidir?
24) "1928 yılında Beşiktaş'ta bir akaret evinde oturuyorduk." cümlesinde geçen "akaret" sözcüğünün anlamı nedir? (Ev ve Ölü)
25) Piraye Hanım'ın ölümünü apartman sakinlerine kim haber verir? (Bir Sabah Bir Apartmanda)