1) Melahat, hoşlandığı delikanlıyla ilk kez nasıl karşılaşır? (Gazoz Ağacı)
2) "Sokakta Opera" adlı hikâyede dile getirilen Latin ozana ait söz, aşağıdakilerden hangisidir?
3) Öyküdeki en ilginç vav harfi nasıl çizilir? (Vav'lar)
4) "Bizim Olan Sokaklar" adlı öyküde 'Bahislerimizin en bitmezi, en tatlısı, en vazgeçilmezi olan yorumlar!' diyen iki arkadaşın üzerinde konuştukları konu nedir?
5) "Zamanın bizden bir daha geri getirmemek üzere alıp götürdüğü bir şeyler olduğunu, böylece tükendiğimizi anlamak için bir çocuğun bir gün bir yaş daha büyüdüğünü görmek yetiyor." diyen bir kişiden, aşağıdaki yargılardan hangisini söylemesi beklenemez? 
(
Yazlıkta)
6) Oğul'un otobüste rastladığı ve anlattığında annesinin hatırlayamadığı Cevdet Bey kimdir? (Oğul)
7) Anlatıcı, büyükannesinin öldüğü haberini kimden alır? (Büyükkannemin Ölümü)
8) "Pasaja gitmeyelim, dedim." cümlesinde geçen "pasaj" sözcüğünün anlamı nedir? (İki Kişi Arasında)
9) "Çok ağır ve ayaklarımın ucuna basa basa kaçarken, böyle cürmümeşhut hâlinde yakalanmamak için bin gayretle iskemlelerin arasından sıyrıldım." cümlesinde geçen "cürmümeşhut " sözcüğünün anlamı nedir?
10) Apartmanda yankı uyandıran olay nedir? (Bir Sabah Bir Apartmanda)
11) "Yaralı Hayvan" adlı öykü, konusunu……….. alır." Yukarıdaki cümle aşağıdakilerden hangisiyle en uygun biçimde tamamlanır?
12) Yazarın "kocaman bir sahnenin figüranları" olarak nitelediği şey nedir? (Meydan)
13) "Bizim Olan Sokaklar" adlı öyküde hangi duygu ağır basar?
14) Oteldeki kapıcının adı nedir? (Yaralı Hayvan)
15) Piraye Hanım kimdir? (Bir Sabah Bir Apartmanda)
16) "Şimdi odada, o çıplak eşyanın yanı sıra alkolle karışık bir tütün kokusu vardı." Alıntılanan cümlede geçen "çıplak eşya" sözcük grubuyla hangi anlam olayına başvurulmuştur?
17) "Bu saatte böyle düşünenin içinde bir daha onarılmamak üzere çöken, çürüyen bir şeyler vardır, zehir gibi bir birikinti. Tortu gibi bir şeyler." cümlesinde geçen "tortu" sözcüğünün anlamı nedir?
18) Vav'lar adlı öykü hangi dönemde geçmektedir? (Vav'lar)
19) Hüseyin Feyzullah'ın hoşuna giden "Çizginin yerini değiştiren devinime kin duyuyorum." sözü hangi şaire aittir? (Hüseyin Feyzullah'ın Evlenmesi)
20) "Sadece ekmek, sigara değil bütün tatlar daha belirli, daha keskindi." Yukarıdaki cümlede hangi anlam olayı vardır? (Bir Başka Türlüsü)
21) "Çekirdek" adlı öykü hangi mekânda başlar?
22) "Bir kömürcü dükkânını geçer geçmez iki katlı, kâgir, eski bir evin kapısında duruverdi." cümlesinde geçen "kâgir" sözcüğünün anlamı nedir? (B
23) Hayriye Hanım kişilik yönüyle nasıl bir insandır? (Hayriye Hanım)
24) Gece uyuyamayan yazar, hayal dünyasında nereye yolculuk yapar? (Bir Trende Gidenler)
25) "Yağlı sayılabilecek bir yüz, yanakları hafifçe sarkıyor, saçları dökülmüş, ağzının kenarlarından çeneye doğru inen çizgiler, çene kemiklerine dek uzayıp gidiyordu." şeklinde betimlenen kişi kimdir?