1) "Açlık" romanının yazılış biçimiyle ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi doğrudur?
2) "Otele gelince hemen kadını buldum, bir lamba rica ettim. Bu lamba çok önemliydi benim için: Bu gece yatmayacaktım; … kafamda kıyametler koparıyordu, sabaha kadar bir hayli yazabileceğimi umuyordum."
Paragrafta boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
3) Roman kahramanının aşağıdaki davranışlarından hangisi kişiliğiyle çelişmektedir?
4) "Boş bir kanape görüp oturduktan sonra da bu sorun, zihnimi kurcalayıp başka şeyler düşünmeme engel olmaya devam etti. Aksiliklerin başladığı o … gününden beri kendimde açıkça, gitgide artan bir dermansızlık hissediyordum."
Paragrafta boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
5) "Açlık" romanının parçaları ilk olarak hangi dergide yayınlanmıştır?
6) "Bir ateş nöbeti yaklaşıyor ve ben mümkün mertebe ayağımı çabuk tutmaya çalışıyordum."                                                   
Aşağıdaki cümlelerden hangisinde altı çizili kelime grubunun cümleye kattığı anlamla benzeşen bir ifade  vardır?
7) "Vallahi billahi pintiliğin bu derecesini işitmemiştim. Dedim. Bir krona ihtiyacın var diye, sen koş git adama, gözlerini oymaya kalk neredeyse…"                                                                                          Roman kahramanı, bu sözleri kime söylemektedir?
8) "Maalesef bu gece için burada barınmama izninizi rica edeceğim, dedim adama. (…) Adam sözümü cevapsız bırakıp yine iskambillerine daldı. Bu adam Allah'ın her günü kimi bulursa onunla iskambil oynar, bir şeyine de değil, sırf vakit öldürmek, bir şey yapmış olmak için oynardı. Başka hiç iş görmez, tembel bacakları elverdiği kadar yerinden kımıldar."
Paragrafta kendisinden söz edilen kahraman kimdir?
9) "Bir öğün karnımı doyuracağım diye başkasının malını rehine vermek, bu para ile tıkınmak, kendimi rezil etmek, kendi yüzüme karşı bir dolandırıcı olduğumu söylemek, kendi gözlerimi kendimden kaçırma zorunda kalmak… Asla!"                                                                       Bu düşünceler neyin göstergesidir?
10) "Ufak ve zararlı bir sürü hayvan içime dolmuş, beni oyup boşaltmıştı."                                                                                            Yazar bu cümlede kendisindeki hangi özelliğe vurgu yapmak istemiştir?
11) "Rüzgâr şiddetli esse aşağıdaki kitaplar da açık kalmışsa döşemeden yukarı, duvarlarından içeri türlü türlü, acayip ıslıklar üfürüyor, kapı altındaki … gazetesinde karış karış yırtıklar peyda oluyordu."
Paragrafta boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
12) "Zaten son yarım saatte odadaki çocukların gürültüsünden rahatsız  da olmuştum: taş çatlasa bu durumda yazamazdım artık."                                                        Aşağıdaki cümlelerden hangisinde yukarıdaki cümlede geçen deyimle benzer bir ifade vardır?
13) "Dikkatimden hiçbir şey kaçmıyordu, açık ve uyanıktı zihnim; her şey dört yanıma ansızın keskin bir ışık yayılmış gibi, parıltılı bir durulukla üzerime boşalıyordu."
Paragrafta aşağıdaki söz sanatlarından hangisi yoktur?
14) "Evet ama ne yapacağım? dedim sonunda. Ayağımı yere vurarak birkaç kere tekrarladım: Ne yapacağım! Yanımdan bir bey geçiyordu, gülümseyerek hatırlattı:
-Gidip bir odaya kapattırın kendinizi. Ardından baktım. Ünlü kadın hastalıkları doktorlarından biriydi bu, ... dedikleri."
Yukarıdaki paragrafta boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
15) Roman kahramanı, pastacı kadına hiçbir şey demeden verdiği para ile ilgili daha sonra ne yapar?
16) "Nemli sabahta kan kırmızı ışıldayan ağır kırmızı güller beni kışkırtıyor, ayartıyor, içlerinden bir tanesini çalmaya iteliyordu."                                                      Yukarıdaki cümlede hangi edebî sanata yer verilmiştir?
17) "Cisler? Bu Tanrının bir işareti miydi yoksa? Ben bu adı herhâlde sebepsiz yere hatırlamamıştım, üstelik de çok uzaktaydı. Cisler'in dükkânı. Ama ne olursa olsun, bir de ona gitmek istiyordum, yavaş yavaş yürür, arada dinlenirdim."
Roman kahramanı Cisler'in yanına niçin gider?
18) Romanın sonunda Kaptan, gemisine aldığı kahramanın çalışmasını beğenmezse onu hangi ülkede indireceğini söyler?
19) Roman kahramanı, günlerdir aç ve parasız olmasına rağmen, bakkalın kendisine yanlışlıkla verdiği paraları ne yapar?
20) "Adını daha çocukluk çağlarımda duyduğum, gazetesi o yıllardan bu yana bende pek büyük etkiler bırakmış bu adamı şimdi yakından görüyordum. Saçları kıvırcıktı, güzel, kahverengi gözleri biraz huzursuz. Zaman zaman burnundan soluyordu. İskoçyalı bir rahip, sözleri düştükleri yerde her zaman kanlı kabartılar oluşturan bu tehlikeli yazardan daha kendi hâlinde olamazdı."                                   
Yukarıdaki paragrafın anlatımı için aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
21) "Hemen arkama dönüp paketi vücudumla gizledim, hızlı hızlı Kilise caddesinden aşağı yürüdüm, vitrinden görecekler diye çekiniyordum."                                                                           Roman kahramanının taşıdığı bu paketin içinde ne vardır?
22) "Kapanmıştı büro. Merdivenlerden aşağı bir hırsız gibi korka korka indim, sokak kapısı önünde çaresiz kırık dökük durdum. Şimdi ne yapacaktım? Duvara dayandım, yerdeki taşlara diktim gözlerimi, düşündüm. Yerde bir toplu iğne duruyordu, ayaklarımın ucunda ışıldıyordu, eğilip aldım."
Roman kahramanı, toplu iğneyle ne yapar?
23) "Havuz başında yerimi aldım, uzun uzun soludum. Epey zaman durdum orda; 2 numaralı evin camlarına, yukarı baktım ama o görünmüyordu. Beklerdim, acelem yoktu ya; belki de bir engel çıkmıştı. Beklemeye devam ettim."
Paragrafta kendisinden söz edilen ve roman kahramanının beklediği kişi kimdir?
24) Knut Hamsun'un on sekiz yaşında yazdığı ve bir gezginci tarafından bastırılan ilk romanı aşağıdakilerden hangisidir?
25) "Bu hayallerden garip ve koyu bir renk ve ışık buğusu yükseliyordu. Art arda güzel buluşlar karşısında şaşkın irkiliyor, şimdiye kadar okuduğum yazılar içinde en iyisinin bu olduğunu söylüyordum içimden. Keyfimden sarhoştum adeta, sevincimden kurumlanıyor, yüce duygular içinde yüzüyordum."                       
Paragrafın anlatımıyla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?