1) 1.Cahline - İlgisiz                            
2.Dilsey - Bencil                                                           
3.Caddy - Bahtsız                           
4.Qentin - Sorumsuz                                                                                   Yukarıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
2) Benjamin'i annesinin ölümünden sonra devlet hastanesine kim yatırır?
3) Jason'un biriktirip çaldırdığı para ne kadardır?
4) "Herhangi yaşayan bir insan, herhangi ölü bir insandan iyidir; ama hiçbir yaşayan ya da ölü insan başka bir yaşayan ya da ölü insandan çok daha iyi değildir." cümlesinden aşağıdakilerden hangisi çıkarılamaz?
5) Roman kaç bölümden oluşmuştur?
6) "Beyaz gömleği çatalın üstünde hareketsiz, titreyen gölgede. Tekerlek örümcek gibi. Araba tabanının altında atların tırnakları belirli çabuk çabuk örgü ören bir kadını elleri gibi, yerinde sayıyor su değirmenini ayakla çeviren bir adam gibi kayboluyor. Cadde yeniden döndü. Beyaz kubbeyi görüyorum, saatin yuvarlak ahmak anlatışını."
Metindeki altı çizili söz grubuyla anlatılmak istenen aşağıdakilerden hangisidir?
7) Jason, dört dolar karşılığında şoför koltuğuna oturttuğu bir zenciden kendisini nereye götürmesini ister?
8) Aşağıdakilerden hangisi Benjamin'in sevdiği şeylerden biri değildir?
9)  ''Sus diyorum sana'' diyor Dilsey. ''Bilmez misin hiç ömründe bir şey verdiğini gördün mü?'' "Ne kadar istiyorsunuz'' diyor. ''Beş sent'' diyorum.
 Luster, Jason'dan neden para istemektedir?
10) "Savaş Şehitleri günündeydi, bir G.A.R. Üniforması giymişti, geçit resminin ortasında. Hangi köşe başında bekleyecek olursanız olun, hangi geçit resmi geçerse geçsin onu görürsünüz. Sondan bir önceki, Kolomb'un ya da Garibaldi'nin ya da herhangi bir kimsenin doğum gününde. Sokak süpürücüleri bölümünde, soba borusuna benzeyen şapkasının altında, iki inçlik bir İtalyan bayrağı elinde, süpürge ve çöp kutuları arasında purosunu içip dururken."
Yukarıdaki metinde bahsedilen kişi kimdir?
11) "Benj'yi yatıştırmaya çalışıyorum,'' diyor,………………...havalar soğuk olur.''
Yukarıda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
12) Jason evdeki hizmetçileri neden aşağılamaktadır?
13) "Oturma odasına gittim.Yukarı kattan hiçbir şey işitmiyordum. Gazeteyi açtım. Az sonra Ben ile Luster geldiler. Ben aynanın asılı olduğu loşluğa gitti, aynayı elleriyle ovuyor salyaları akıyor ve inliyordu."
Yukarıdaki anlatım kimin ağzından yapılmaktadır?
14) Benjamin'in evde en çok sevdiği kişi kimdir?
15) Ses ve Öfke romanı hangi yöntemle yazılmıştır?
16) Bay Earl'in dükkanında çalışan ihtiyar adam kimdir?
17) "Yol bir bahçe kapısına dayandı, otların içinde tükendi, yalnızca taze otların arasında sessizce gizlenen bir patika oldu." cümlesinde hangi söz sanatı kullanılmıştır?
18) "Bir dakika sonra dışarı çıktı, şimdi elinde açılmış bir şemsiye, rüzgara karşı önünde tutuyordu ve odun yığınını böylece geçti ve şemsiyeyi yere bıraktı, açık olarak. Birdenbire yakaladı şemsiyeyi ve sımsıkı tuttu bir süre, çevresine bakındı. Sonra kapattı ve yere bıraktı ve odunları kıvrık koluna, göğsüne dayaya dayaya istif etti ve şemsiyeyi yerden aldı, güçlükle açtı ve merdivene döndü ve şemsiyeyi kapatmaya çalışırken odunları güçlükle dengeledi, kapıdan girince şemsiyeyi hemen arkasındaki sandığa boşalttı. Sonra paltoyu ve şapkayı çıkarttı ve duvardan kirli bir önlük aldı, giydi ve sobayı yaktı."
Yukarıdaki metinde hangi anlatım tekniği kullanılmıştır?
19) Bayan Cahline'nin soyu hangi aileden gelmektedir?
20) Bayan Cahline en hayırlı evladı olarak kimi görmektedir?
21) "Dükkanın önünde bir otomobil duruyor, büyük bir otomobil, ama ben içindekileri tanıyamıyorum, Bayan Bland sesleninceye kadar:
'Aa, Quentin! Quentin Compson!' O zaman gördüm Gerald'ı ve Spoade'i arka kanepede, başlarını arkaya dayamışlar. Ve Shreve. İki kızı tanımadım."

Yukarıdaki metinde 1. kişili anlatım kullanıldığına göre anlatımı kim yapmıştır?
22) 1.Candace'nin evlenmesi
2.Büyükannenin ölmesi
3.Harward'a Quentin'in gitmesi
4.Quentin'in intihar etmesi
Yukarıda numaralandırılmış olayların oluş sırasına göre dizilişi aşağıdakilerden hangisidir?
23) "'Kendi fırınınızda mı yapıyorsunuz, madam?'
'Efendim?' dedi kadın. Aynı böyle. Efendim? Tıpkı sahnede imiş gibi. Efendim? 'Beş sent. Başka bir şey ister misiniz?'" diyen roman kahramanı beş sent karşılığında kadından ne alır?
24)  ''Bando yeniden başladı, hızlı hızlı çalınan gürültülü bir parça dağılıyor galiba. Umarım eğlenmişlerdir."
Aşağıdakilerden hangisi bandonun çalmasının sebebidir?
25) Candace'nin kızı Quentin kaç yaşındadır?